Kombëtarja shqiptare do të nisë nga e diela grumbullimin për ndeshjen e 7 tetorit ndaj Armenisë në transfertë dhe dy ndeshjet e radhës së Ligës së Kombeve ndaj Kazakistanit (11 tetor) dhe ndaj Lituanisë (14 tetor).

Më poshtë, po ju njohim me programin paraprak mediatik dhe stërvitor të përfaqësueses kuqezi për këto dy ndeshje.

Në ditët në vijim të grumbullimit do t’ju bëjmë me dije edhe futbollistët që do të dalin në konferencë për shtyp.

E hënë, 5 tetor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në stadiumin “Air Albania”, ORA 14:00
 • Seanca stërvitore në stadiumin “Selman Stërmasi”, ORA 17:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 6 tetor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja së bashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Armeninë, në stadiumin “Air Albania”, ORA 10:00.
 • Seanca stërvitore në stadiumi “Selman Stërmasi”, ORA 10:30.

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 7 tetor

Ndeshja miqësore

Armeni- SHQIPËRI, ora 17:00 (me orën lokale të Armenisë)

E enjte, 8 tetor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Jerevan, ORA 14:00 (me orën lokale të Armenisë)
 • Seanca stërvitore në Jerevan, ORA 18:30 (me orën lokale të Armenisë)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 9 tetor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Jerevan, ORA 13:30 (me orën lokale të Armenisë)
 • Seanca stërvitore në Jerevan, ORA 17:00 (me orën lokale të Armenisë)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 10 tetor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja së bashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Kazakistanin, ORA 19:30 (me orën lokale të Kazakistanit)
 • Seanca zyrtare stërvitore, ORA 20:00 (me orën lokale të Kazakistanit)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E dielë, 11 tetor

Ndeshja zyrtare e Nations League, Liga C

Kazakistan-SHQIPËRI, ora 19:00 (me orën lokale të Kazakistanit)

E hënë, 12 tetor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Almati, ORA 14:00 (me orën lokale të Kazakistanit)
 • Seanca zyrtare stërvitore, ORA 18:30 (me orën lokale të Kazakistanit)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 13 tetor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja së bashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Lituaninë, ORA 18:30 (me orën lokale të Lituanisë)
 • Seanca zyrtare stërvitore, ORA 19:00 (me orën lokale të Lituanisë)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 14 tetor

Ndeshja zyrtare e Nations League, Liga C

Lituani-SHQIPËRI, ora 19:00 (me orën lokale të Lituanisë)

 Shënim: Programi është subjekt i ndryshimeve.

/Lexotani.com/

Mariglen Kuqa Lajme, Shqipëri, Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *