Tirana luan “ndeshjen e jetës”  në Zvicër dhe një mrekulli në Bernë do t’i jepte për herë të parë mundësinë për të qenë pjesë e fazës së grupeve të Ligës së Europës.

Edhe pse kampionët e Zvicrës janë favoritë absolutë në letër, bardheblutë do të tentojnë gjithçka për gjithçka, për mrekullinë.

LIVE: JANG BOJS – TIRANA 1-0

Fasnacht 42′ 

KOMENTI LIVE: 

Mbyllet pjesa e parë!

42′ GOL JANG BOJS 1-0/ Zhbllokohet sfida! Vendasit gjejnë golin e avantazhit me numrin 16 Fasnacht! Pas një harkimi nga e majta, i vetëm brenda zonës, mesfushori i Jang Bojs, nuk ka falur duke e dërguar topin në rrjetë.

/Lexotani.com/

Mariglen Kuqa Lajme, Shqipëri, Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *